Mustafa Sansar

Mustafa Sansar

Biyografi

İSİM Mustafa Sansar
DOĞUM TARİHİ   –
DOĞUM YERİ   –
E POSTA  –
ÜNVAN  –

EĞİTİM

KARİYER

Mustafa Sansar, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Bilgisayar Programcığından 2001’de, Polis Akademisinden ise 2004 yılında mezun olmuştur. Bilgi Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Hukuku Enstitüsü’nde Yüksek Lisans’ını “Türkiye de Adli Bilişim Alanında Dijital Delillerin Toplanması İncelenmesi ve Raporlanması” başlıklı tezle tamamladı. İstanbul Medipol Üniversitesi ve İstanbul Bahçeşehir Üniversitelerinde öğretim görevlisi olarak alanında dersler vermektedir.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bilişim Suçları Daire Başkanlığının kurucularından olup Mobese’nin kuruluş aşamasında aktif rol almıştır. 10 yıl aktif görev yaptıktan sonra 2012 yılında kendi adli bilişim ve bilgi güvenliği firmasını kurarak Türkiye’nin ilk Özel Adli Bilişim Laborauvarının kurucusu oldu.

Ayrıca Adli Bilişim ve Bilişim Hukuku Derneğinde genel sekreterlik ve Sosyal Akıl Derneği kurucu üyesidir.

Adli Bilişim, veri Kurtarma ve Bilgi Güvenliği alanında faaliyet gösteren Fordefence firmasının sahibi Mustafa SANSAR, Adli Bilişim alanında Bilirkişilik başta olmak üzere Bilgi Güvenliği, veri Kurtarma, sosyal medya ve internet itibarı yönetimi, fikri sınai Haklar Hukuku çerçevesinde dijital delil tespitleri konularında çalışmalar yapmaktadır.

Fordefence Adli Bilişim Laboratuvarı kurucusu olarak ulusal ve uluslararası kapsamda holdinglere, fabrikalara, bankalara, finans kuruluşlarına, devlet kurumlarına, siyasetçilere ve ünlü kişilere danışman olmuştur.

Mustafa Sansar 2004 yılından beri T.C. Adalet Bakanlığına bağlı yeminli bilirkişi olarak 10.000’in üzerinde dosyada bilirkişi olarak rapor hazırlamıştır.

KAMP EĞİTİM PROGRAMI